Fujimo Remontowany

Na początku czerwca pojawiła się propozycja nie do odrzucenia. Udział w regatach AF Offshore Race 2019 dookoła Gotlandii na jachcie FUJIMO. Nie trzeba mnie było długo namawiać. Razem ze znajomym, który tą propozycję złożył wybraliśmy się do Górek Zachodnich gdzie FUJIMO zimował i właśnie przechodził generalny remont. Żeby pomóc jeśli będzie potrzeba. Żeby się przejechać i oderwać na chwilkę. Żeby już tam na miejscu zostawić rzeczy, które z Górek miały popłynąć do Sztokholmu zamiast lecieć z nami.

Nocna jazda była wielce spokojna a przywitała nas piękna pogoda i już na dzień dobry stojący na nabrzeżu FUJIMO. Piękny jacht regatowy w trakcie generalnego remontu więc oszlifowany, rozbebeszony i w ogóle a mimo tego i tak wyglądający przepięknie i rwący się do drogi. Właściwie niewiele mieliśmy do roboty bo do większości i tak był albo potrzebny ciężki sprzęt albo ktoś kto będzie coś robił kilka dni z rzędu a tyle czasu niestetny nie mieliśmy ale przynajmniej poznałem skipera, z którym Wojtek już nie raz pływał i kilka osób z okolicznych jachtów w tym z Oilera, Opola, Globe’a itd itd.

Po 24 goddzinach na miejscu musieliśmy wracić ale już wtedy powstał misterny plan. My płyniemy na regatach ale Agnieszka popłynie z Górek do Sztokholmu w ekipie przeprowadzającej jacht na co zareagowała zarazem przerażeniem i piskiem radości 🙂

Co z tego wynikło dowiecie się w następnym odcinku >>